UA-83443622-1

Nauka gry na pianinie, gitarze,ukuele, skrzypcach, wiolonczeli, flecie, akordeonie, perkusji.
Lekcje śpiewu. Zajęcia rytmiczno-umuzykalniające. Gdańsk.
Historia naszego ogniska sięga roku 1993, kiedy to grupa rodziców z Osowej, dowożących swoje pociechy na zajęcia muzyczne do Oliwy, namówiła panią Marię-Magdalenę Tomasik na założenie prywatnego ogniska w nowej, szybko rozrastającej się dzielnicy Gdańska. W tamtym czasie, aby założyć placówkę edukacyjną, należało przede wszystkim przedstawić stosowne dokumenty w kuratorium oświaty, co było gwarancją poziomu kształcenia. Dzięki wytrwałości pani Magdaleny Prywatne Ognisko Muzyczne zostało wpisane do ewidencji placówek niepublicznych pod numerem 78
z dniem 4.01.1994 roku.

       Rozpoczęliśmy działalność na terenie SP nr 81 w Gdańsku Osowej. Od początku zajęcia cieszyły się sporym zainteresowaniem i bez szczególnych nakładów na reklamę ognisko zaczęło się rozwijać. Dlatego też od roku szkolnego 2003/2004 gościmy także w Gimnazjum nr 33.     

       Kolejnym etapem było podjęcie działalności na terenie dzielnicy Strzyża w roku szkolnym 2006/2007. Obecnie zajęcia odbywają się w Domu Parafialnym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego oraz w budynku IX LO. W tym czasie nasza placówka zmieniła nazwę na Ognisko Muzyczne „Akolada”.

       Przez 21 lat istnienia placówki nasi uczniowie uczestniczyli w licznych koncertach na terenie szkół, przedszkoli, domu seniora, zakładu opiekuńczego dla małych dzieci. Mieli szansę uczestnictwa w konkursach i zaangażowania się w akcje charytatywne, takie jak WOŚP i „Szlachetna Paczka”. Udało się nam także zorganizować wycieczkę edukacyjno- krajoznawczą do Poznania i okolic a także do Pragi i Wiednia.

       Przetrwaliśmy wszystkie reformy systemu edukacji, czasy rozkwitu i schyłku telewizji kablowych, gier wideo, komputerów i smartfonów. Trwamy „na posterunku” z wiarą, że muzykowanie – hobby sprawdzone przez pokolenia – nadal będzie inspirować i służyć rozwojowi intelektualnemu oraz wrażliwości społeczeństwa. Pragniemy coraz lepiej wykorzystywać nabyte przez lata doświadczenie, nie tracąc młodzieńczego zapału i dziecięcej radości z muzykowania.

      Zapraszamy! Zespół nauczycieli „Akolady”