UA-83443622-1

Nauka gry na pianinie, gitarze,ukuele, skrzypcach, wiolonczeli, flecie, akordeonie, perkusji.
Lekcje śpiewu. Zajęcia rytmiczno-umuzykalniające. Gdańsk.
   Rok muzykowania w "Akoladzie" pokrywa się z rokiem szkolnym i trwa od września do czerwca włącznie. Dniami wolnymi od zajęć są dni ustawowo wolne od pracy oraz ferie zimowe.
   
    Lekcje indywidualne, dwu - i trzyosobowe odbywają się w wymiarze 2 spotkań półgodzinnych tygodniowo lub 1 spotkania godzinnego tygodniowo. Zajęcia rytmiczno-umuzykalniające odbywają się w wymiarze 1 spotkania tygodniowo (czas uzależniony od wieku dzieci - 30 lub 45 min).

    Uczestnicy uczą się gry na wybranym instrumencie, a także poznają elementy teorii muzyki w wymiarze praktycznym. Oprócz pracy z nauczycielem na lekcji, zachęca się uczniów do systematycznego ćwiczenia w domu, co znacznie podwyższa efektywność nauki.
   
    Dwa razy w roku organizowane są koncerty semestralne dla wszystkich uczniów oraz egzaminy (dla chętnych). Dodatkowo każdy z uczniów ma możliwość występowania na koncertach okolicznościowych w siedzibie oraz poza nią. Uczniowie mają także możliwość tworzenia zespołów pod opieką metodyczną nauczycieli, jeżeli tylko wyrażają taką chęć i dysponują odpowiednim warsztatem.
   
    Istnieje możliwość odpłatnego wypożyczenia instrumentów takich jak: skrzypce, wiolonczela, gitara - na okres nauki. W przypadku nauki gry na: fortepianie (pianinie), keyboardzie lub flecie wskazany jest zakup własnego instrumentu. W przypadku nabycia pianina może to być instrument cyfrowy.