UA-83443622-1

Nauka gry na pianinie, gitarze,ukuele, skrzypcach, wiolonczeli, flecie, akordeonie, perkusji.
Lekcje śpiewu. Zajęcia rytmiczno-umuzykalniające. Gdańsk.

Jesteśmy wykształconymi muzykami, absolwentami szkół muzycznych i akademii  - posiadamy solidne przygotowanie merytoryczne i pedagogiczne oraz bogate doświadczenie.

 

Jesteśmy pasjonatami muzyki, którzy podjęli świadomą decyzję związania się z tą dziedziną sztuki na całe życie. Naszym zamiłowaniem jest nie tylko wykonawstwo muzyczne,  ale także praca nauczycieli.

 

Jesteśmy zespołem wielopokoleniowym. Jako rodzice i dziadkowie doskonale rozumiemy wyzwania, jakim muszą sprostać dzieci i młodzież w dzisiejszym świecie. Wiemy też, że pragnienie rozwoju i realizacji marzeń towarzyszy człowiekowi przez całe życie...

 

Poznajmy się!

Pani Maria-Magdalena Tomasik – założyciel i dyrektor Osowskiej „Akolady”. Jest absolwentką PSM w Gdańsku i Uniwersytetu Gdańskiego. Uczy dzieci grać na fortepianie od… bardzo wielu lat, w ciągu których nabyła ogromne doświadczenie. Błyskawicznie zyskuje sympatię uczniów i rodziców. Z wielką cierpliwością tłumaczy wszelkie zawiłości muzyczne. A ponieważ jest osobą pełną energii, zabiera także swoich uczniów na konkursy, organizuje koncerty, a nawet potrafi zachęcić do włączenia się w akcje charytatywne.
Pan Stanisław Zubel – wszechstronny muzyk, wieloletni pracownik trójmiejskich instytucji muzycznych, absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku. Obecnie udziela się w małych i większych formacjach wykonujących muzykę rozrywkową i ludową. W „Akoladzie” pan Stanisław uczy grać na pianinie i gitarze klasycznej oraz akordeonie.
Pan Marek Najbar – szefujący oddziałowi ogniska na Strzyży – to multiinstrumentalista nieustannie poszerzający swoje umiejętności. Absolwent Akademii Muzycznej klasy wiolonczeli. Oprócz nauki gry na tym pięknym instrumencie prowadzi także lekcje fortepianu, keyboardu i gitary. Wykonuje dla swoich uczniów aranże znanych utworów muzyki rozrywkowej i filmowej na każdy stopień zaawansowania. Jest także specjalistą od prowadzenia zespołów oraz występów na festynach okolicznościowych. 
Pani Anna Najbar – absolwentka klasy skrzypiec prof. Marii Langowskiej i Akademii Muzycznej w Gdańsku. Współpracowała z instytucjami muzycznymi w Trójmieście, obecnie udziela się w małych zespołach jako skrzypaczka i wokalistka oraz prowadzi diakonię muzyczną. 
W "Akoladzie" uczy gry na skrzypcach i fortepianie oraz promuje dział dla dorosłych - kształcimy się przez całe życie!

Pani Anna jest także doktorem językoznawstwa i prowadzi Pracownię Językową "Prêt-à-Parler", w której proponuje kursy języka francuskiego i polskiego dla obcokrajowców.
"Prêt-à-Parler"
Pani Monika Tomasik – skrzypaczka, absolwentka Akademii Muzycznej wydziału instrumentalnego. Uczestniczyła w różnorodnych wydarzeniach muzycznych na terenie Trójmiasta, obecnie współpracuje z orkiestrą projektową w Brukseli, gdzie uczy także gry na skrzypcach i fortepianie.Wykazując się wielką cierpliwością i poczuciem humoru, potrafi przeprowadzić przez muzyczne meandry nawet najbardziej nieśmiałych.
Pani Katarzyna Daniel - flecistka, absolwentka Akademii Muzyczej w Gdańsku i Szkoły Jazzu "Pro Musica" w Rzeszowie. Obecnie kontynuuje edukację muzyczną na Akademii Muzycznej w Szczecinie i uczy fletu w państwowej placówce muzycznej. Jest  laureatką konkursów fletowych i osobą bardzo wszechstronną muzycznie: śpiewa, akompaniuje swoim uczniom na pianinie i ma mnóstwo pomysłów na utwory solo i w zespole. W naszym gronie dopiero od września; bardzo cenimy sobie Jej uśmiech i cierpliwość :)
Pani Katarzyna Dąbrowska - absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. J. Elsnera w Warszawie, laureatka konkursów gitarowych, uczestniczka warszawskiej edycji kursu gordonowskiego „Improwizuję, czyli audiuję”. 

"Kiedy w dzieciństwie ktoś pytał mnie, kim chcę zostać jak dorosnę, z wielką powagą odpowiadałam ”Panią piosenkową”. Piosenkarką w prawdzie nie zostałam, ale śpiewam niemalże nieustannie, a gitara i muzyka są nieodłącznymi towarzyszkami mojego życia. Praca z dziećmi, prowadzenie zajęć umuzykalniających i gitarowych są dla mnie połączeniem muzycznych i pedagogicznych pasji. To praca, w której się spełniam."
Pani Justyna Tucka - ukończyła studia licencjackie na Akademii Muzycznej w Gdańsku, na kierunku Jazz i muzyka estradowa, wokalistyka.
W pracy dydaktycznej zajmuje się nauczaniem śpiewu, emisji głosu oraz dykcji i interpretacji tekstu, a także prowadzeniem zespołów wokalnych.
Pani Weronika Wilk - zajmuje się nauczaniem gry na fortepianie oraz prowadzeniem zajęć rytmiczno - umuzykalniających. Aby wzbogacić swoją metodykę przekazu, ukończyła kurs "Drama w nauczaniu" w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku. Stworzyła kilka audycji autorskich opartych na muzyce klasycznej, rozwijających kreatywność i wyobraźnię dzieci. 

Pan Maciej Buliński - nauczyciel perkusji, absolwent klasy perkusji Akademii Muzycznej w Gdańsku. Uczestnik konkursów i festiwali muzycznych (I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Zespołów Perkusyjnych w Gdańsku, II miejsce w OKZP w Poznaniu oraz III miejsce w OKZP w Łomży).
Występował w różnych zespołach jazzowych i rockowych w Trójmieście (zespół gospel "Błogosławieni", zespół rockowy "Vierna", zespół hard-rockowy "Chassis", elektryczne trio "Switch Mode", duet klasyczny "Malletduo").
Ukończył również studia pedagogiczne na Uniwersytecie Gdańsk.
Jest kompozytorem muzyki do spektakli teatralnych ("Żywioły", "Wehikuł czasu" i "Królowa śniegu") wystawionych w Szkole Muzycznej I i II st. im.F.Nowowiejskiego w Gdańsku.
Obecnie działa także przy Capelli Gedanensis jako jako specjalista techniczny, tenor i perkusista.
Pan Łukasz Osiński - nauczyciel perkusji, absolwent klasy perkusji w Szkole Muzycznej II st. w Gdańsku Wrzeszczu,obecnie studuent Akademii Muzycznej w Gdańsku.
Ma za sobą występy na scenach Gdańska, Sopotu oraz Gdyni. Aktywnie udziela się w muzyce rozrywkowej, ale również jako perkusista w Operze Bałtyckiej.