UA-83443622-1

Nauka gry na pianinie, gitarze,ukuele, skrzypcach, wiolonczeli, flecie, akordeonie, perkusji.
Lekcje śpiewu. Zajęcia rytmiczno-umuzykalniające. Gdańsk.

Naszą misją jest popularyzacja kultury muzycznej oraz propagowanie gry na instrumentach i śpiewu. Uprawianie muzyki to dla nas twórczy i rozwijający sposób spędzania czasu, sprzyjający budowaniu więzi międzypokoleniowych. Pragniemy także przyczyniać się do rozwoju społecznego i intelektualnego dzieci i młodzieży. Naszą ambicją jest kształtowanie wrażliwości muzycznej, ale także charakteru.  Staramy się szerzyć nawyki samodyscypliny, systematyczności i podejmowania świadomego wysiłku.

Nauka odbywa się w przyjaznej atmosferze a materiał jest dostosowany do możliwości kursanta. Nie dążymy do sztywnej realizacji programu, lecz do rozwoju indywidualnych predyspozycji. Zakładamy, że każdy może czynić postępy w ramach swoich chęci i możliwości, naszym zaś zadaniem jest zachęcanie, wspieranie wysiłków i docenianie.

         Wiedząc, że umiejętność autoprezentacji jest cenna i rozwijająca, dwa razy do roku organizujemy koncerty, na których uczestnicy przedstawiają swoje osiągnięcia. Pozwala to na obserwację postępów, skonfrontowanie swoich umiejętności z kolegami i koleżankami, ćwiczenie się w publicznych występach oraz zachęca do dalszej pracy.
         Stałym elementem naszej działalności są także okolicznościowe koncerty poza siedzibami ogniska. Chętnie bierzemy udział w festynach parafialnych i osiedlowych, imprezach charytatywnych i koncertach dla przedszkolaków. Najambitniejszym uczniom umożliwiamy uczestnictwo w konkursach.         

Czas na rozpoczęcie przygody z muzyką przychodzi czasem w wieku dojrzałym. Rozumiemy specyfikę uczenia osób dorosłych i jesteśmy do tego dobrze przygotowani. Dla tych, którzy odkryli w sobie nowe zainteresowania lub chcieliby odświeżyć nabyte kiedyś umiejętności, przygotowaliśmy autorski program nauki gry na instrumentach dla dorosłych.